ALP'TEN HABERLER

ALP HAVACILIK, TÜRK GENEL MAKSAT HELİKOPTERİ PROJESİ (TGMHP) KAPSAMINDA ÜRETİLECEK T70 BLACKHAWK HELİKOPTERLERİNİN MİLLİ KULLANICILARINI AĞIRLADI.

Alp Havacılık, Türk Genel Maksat Helikopteri Projesi (TGMHP) kapsamında üretilecek T70 Blackhawk Helikopterlerinin milli kullanıcılarını 9 Nisan 2019 tarihinde Helikopter İş Merkezi Tesisi’nde ağırladı.

 

Savunma Sanayi Başkanlığı, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi ve T70 helikopteri kullanıcıları olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Kara Havacılık Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Özel Kuvvetler Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü ile 5.Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü temsilcilerine Alp Havacılık yönetimi tarafından proje süreci hakkında güncel bilgiler sunularak, tesis gezisi gerçekleştirildi.

 

Alp Havacılık Helikopter İş Merkezi Tesisi’nde, T70 Blackhawk Helikopterlerinde bulunan tüm dişliler, ana transmisyon modülü dahil tüm dişli kutuları, uçuş kritik ve dinamik komponentler, bunların montaj grupları, uçuş kontrol mekanizması ve iniş takımı komplelerinin yüksek teknolojiye dayalı üretim, montaj, test mühendislik ve destek hizmetlerinin tek çatı altında gerçekleştirilmektedir.