ALP'TEN HABERLER

ALP AKADEMİ'YE ÖNEMLİ ÖDÜL

Gelişmek için, ilerlemek için, onurlu bir yaşam için, daha iyileri başarabilmek için, işimizi yaparken kendimizin ve başkalarının yaşamına değer katmak için, üklemizin aydınlık geleceğine katkı sağlamak için öğrenmeye, öğretmeye devam ediyoruz.

Öğrenmeyi ve öğretmeyi, sürekliliğinin ve toplumsal sorumluluğunun en önemli gerekliliklerinden biri olarak benimseyen Alp Havacılık, cinsiyet eşitliği de anlamlı bir katkı sağlayan Kadın Operatör Yetiştirme Projesi ile önemli bir ödül kazandı.

TEGEP Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği Öğrenme ve Gelişim Ödülleri’nin Toplumsal Katkı Sağlayan Gelişim Programı Kategorisinde bu yıl 3 finalist şirketten biri olduk, ve diğer finalistler BMC ve Arkas ile beraber bu yıl verilen en üst seviye ödül olan Gümüş ödülü aldık.

Cem Esenoğlu, Ceyda Gürel, Murat Karabulut, Ercan Uysal, Ibrahim Uygur ve Tayfun Peker'den oluşan Alp Havacılık Akademi ekibi tarafından yürütülen Proje kapsamında sektöre ve iş dünyasına çok sayıda kadın operatör yetiştirdik, erkek işi olarak görülen bir alanda, kadınlarımızın nasıl da başarılı olduklarını gördük ve gösterdik.

 

Mutlu ve gururluyuz.

 

Ödül kazanan diğer şirketleri ve proje ekiplerini de gönülden kutluyoruz.

Sektörümüzün ve ülkemizin gelişimi için hiç durmadan fayda üretmeye, mesleki öğrenme projelerimizle toplumsal ilerlememizi hızlandıracak etkiler yaratmaya devam edeceğiz.