KESICI TAKIMLAR

İnkonel ve Diğer Nikel Alışımlar için

SERAMİK FREZE

Alp Havacılık, Dünyanın ileri gelen havacılık ve uzay sanayi şirketlerine, ağırlıklı olarak uçuş / döner parça ve alt sistem üretimi yapan özel bir şirkettir.
 
Alp Havacılık, nikel bazlı (Inkonel, Waspaloy, Rene gibi) malzemelerdeki talaşlı imalat çalışmalarından elde ettiği tecrübe ile Seramik Parmak Frezeler geliştirerek ve patentlerini alarak piyasaya sundu. Alp Havacılık bu Seramik Frezeleri 2018 yılından beri üretmekte, malzemesi nikel alışımı olan uçak ve diğer sektör parçalarında başarıyla kullanmaktadır.

Nikel bazlı malzemeler çok yüksek sıcaklığa dayanabilen ve çok sert malzemelerdir. Bu nedenle kesmesi oldukça zordur. Seramik ve kombine seramik takım, Nikel bazlı malzemelerin esas uzun süre tutan kaba ve yarı kaba işlemlerde kullanılmakta olup finiş işlemi ise karbür takımlar ile yapılmaktadır.

ALP Cutting Tools adı altında piyasaya sunduğumuz seramik parmak frezeler, yumuşak malzeme yerine sert malzemelerde daha verimli çalışmaktadır.

ALP Seramik frezelerin verimli olarak kullanılabileceği malzemeler;
Inkonel (625 & 718 & 825 & 925)
Waspaloy
Rene

Ağırlıklı olarak nikel bazlı malzemelerin (HRSA) işlenmesine yönelik bu "Seramik Frezeler" ve "Seramik Uçlar" (Seramik Insert), "Alp Cutting Tools" markasıyla piyasaya sunulmuştur.

• Kombine Seramik Frezeler
Yekpare Seramik Düz Freze
Kombine Seramik Küre Freze
Seramik İnsertler
ve
Karbür Parmak FrezelerTEKNOLOJİNİN AVANTAJLARI

• Aşınmaya dayanaklı 

Aşınmaya ve yüksek sıcaklığa dayanım 
Karbür ve seramik bir araya getirilerek daha küçük çapta ve daha uzun takımlarla çalışabilme avantajı 
Kaba işlemlerde yüksek talaş hacmi 
İşleme zamanında azalma ve uzun takım ömrü

Üretmekte olduğumuz Seramik Parmak Frezeler ile ilgili videomuzu linke tıklayarak izleyebilirsiniz; https://youtu.be/XqYdZjq7USk 


SERTİFİKALAR

Türk Patent Endüstrisi, Kanada ve Amerikan Patent Endüstrileri’nden patentlere sahip bir üründür.İletişim için;

Mail: cuttingtools@alp.com.tr
Telefon: 0 222 236 1300